سوالات متداول

سوالات متداول

1463  تعداد بازدید  |  یکشنبه 22 اسفند ماه 1400

سوالات متداول FAQ در خصوص GLASSLOCK

 

01 | آیا ظروف نگهدارنده  Glassock باید قبل از مصرف شسته شوند؟

 


بله، توصیه می کنیم قبل ازنگهداری  مواد غذایی  تمام  ظروف را شستشو دهید. لطفا قبل از استفاده دستورالعمل های استفاده و مراقبت قرار داده شده در داخل ظرف را مطالعه فرمایید.

 

02 | گاهی اوقات دراولین باز کردن درب ظرف، واشر سیلیکونی به بدنه شیشه ای چسبیده و خارج می شود، آیا این یک مشکل فنی است و  هر بار رخ می دهد؟ 


در طول حمل و نقل طولانی از کره جنوبی به ایران، ظروف ممکن است تحت فشار کمی قرار داشته باشند،از آنجاکه واشر سیلیکونی درب و همچنین شیشه ظرف دارای سیلیس می باشند بنابراین مقداری چسبندگی تنها در اولین بار باز شدن خواهند داشت.به منظور اجتناب از این اتفاق در بارهای جدید Glasslock محافظ نایلون بین ظرف و درب قرار داده شده است. 
این یک نقص محصول نیست، واشر را جا گذاری کرده و با اطمینان از ظرف استفاده فرمایید.

 

03 |   آیا محصولات Glasslock   فاقد BPA  یا بیسفنول A   بوده و مناسب جهت حفظ سلامت مصرف کننده هستند؟

 


بله، کلیه محصولات Glasslock که در حال حاضر در بازار موجود می باشند، کاملا عاری از bisphenol-A یا (BPA) هستند.
 
به تازگی بحث های زیادی در مورد عدم سلامت BPA انجام شده است،   این ماده بخشی از ماده پلیمری پلی کربنات است که در بسیاری از پلاستیک ها یافت می شود.  BPA می تواند به طور بالقوه از ظروف در هنگام گرم شدن در مایکروویو یا از طریق روش های دیگر  به غذا منتقل گردد  و وارد بدن انسان شود. 
 محصولات Glasslock کاملا بدون استفاده از BPA تولید می شوند و  ما این ادعای خود را با تست های مداوم که توسط آزمایشگاه های مستقل و به رسمیت شناخته شده بین المللی انجام می شوند،مطرح می کنیم.

حفظ سلامت خانواده ها و تولید محصولاتی بهداشتی و با کیفیت رسالت اصلی Glasslockبوده و ما خود را ملزم به رعایت آن می دانیم.

 

04 | آیا محصولات Glasslock ساخته شده از شیشه های حرارتی و نشکن است؟

 


کلیه محصولات گلس لاک از شیشه طبیعی (soda-lime glass) ساخته شده اند. 
 ظروف فریزری،مایکروویوی و آون سیف گلس لاک همانطور که بر روی برگه راهنمای داخل ظرف ذکر شده است با عملیات وی‍ژه حرارتی در مقابل شوک حراراتی و ضربه ای از 3 تا 5 برابر شیشه های ساده،مقاوم تر می باشند. 
حتی  در صورت شکست، شیشه های ریز شکسته شده لبه بسیار برنده تیز نداشته و به همین دلیل آن را "شیشه ایمن" می نامند.

 

05 |  درب ظروف Glasslock از چه پلاستیکی ساخته شده اند؟ 

 


 
اکثر درهای ظروف  شیشه ای Glasslock از ماده پلیمری  پلی پروپیلن (PP)  ساخته شده و واشر درب نیز از جنس سیلیکون می باشد.
 
 معدودی از درب های  ظروف Glasslock هم ساخته شده از پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) و یا استریل آکریلونیتریل (SAN) می باشند. این مواد پلیمری 100٪ عاری از BPA  بوده و دارای تائیدیه  FDA می باشند.

 

06 | آیا می توانم محصولات Glasslock را جهت شستشودر ماشین ظرفشویی قرار دهیم؟

 


بله ،کاربرد و استفاده آسان بخشی از فلسفه محصولات Glasslock است. بنابراین، تمام محصولات ما طوری طراحی و ساخته شده اند که به راحتی تمیز شوند، به این منظور می توانند به راحتی در ماشین ظرفشویی شستشو شوند. برای دوام بیشتر، از استفاده از تمیزکننده های سایشی نظیر سیم ظرفشویی و اسکاچ پرهیز فرمایید.

 

07 | آیا ظروف غذا Glasslock می توانند در یخچال /فریزر/مایکرویو و فر  قرار بگیرند؟

 


 
بله، تمام ظروف Glasslock دارای حداقل مقاومت در برابر حرارت از -20 تا 120 درجه سانتیگراد بوده بنابراین برای استفاده در فریزر و یخچال طراحی شده اند.جهت استفاده در مایکروویو قفل درب ظروف مخصوص  را بازکرده تا بخارات حاصله به راحتی خارج شوند. 
ظروف قابل استفاده درفر ( Oven Safe )  دارای تحمل دمایی از -20 تا 230 درجه سانتیگراد بوده و بدون درب پلاستکی قابل استفاده در فر می باشند. بر روی کف این دسته از ظروف عبارت Oven Safe حک شده است. 
قبل از استفاده در فر، حتما"  درب را بردارید.
 
توجه داشته باشید که هیچ یک از ظروف گلس لاک شعله مستقیم نمی باشند.
 
توجه: بعضی از محصولا مانند 
بانکه ها  Block Canisters، 
شیکر Shaker  
یا   بطری ها  برای استفاده در مایکروویو توصیه نمی شود.
 
 لطفا"  قبل از استفاده دستورالعمل های استفاده و مراقبت را مطالعه کنید.

 

08 | آیا می توان ظروف Glasslock را مستقیم از فریزر داخل مایکروویو گرم کرد؟

 


خیر،اگر چه بسیاری از ظروف Glasslock برای فریزر و مایکروویو طراحی شده اند،ولی مانند هر محصول شیشه ای، ظروف Glasslock نباید بیش از حد سریع از درجه حرارت پایین به بالا برسند.

 
فیلتر